Начальник РКЦ №3 в г. Ляховичи отделения ОАО «Белагропромбанк» вручила первоклассникам футбольные мячи

Другі год напярэдадні летніх канікулаў першакласнікі сельскіх школ атрымліваюць у падарунак футбольныя мячы. Для папулярызацыі масавага футбола асацыяцыя «Беларускай федэрацыі футбола» пры падтрымцы Міністэрства адукацыі, ААТ «Белаграпрамбанк» арганізавалі спецыяльную акцыю «Падары дзіцяці футбольны мяч». Мэта акцыі — далучыць рабят да самага масавага віда спорту.
Начальнік РКЦ № 3 Ірына Жыховіч уручыла 12-ці першачкам Жарабковіцкай СШ футбольныя мячы з пажаданнямі будучых спартыўных рэкордаў.
Як расказала Ірына Жыховіч, сёлета за час акцыі футбольныя мячы атрымаюць 112 маленькіх жыхароў раёна.
Для адных лета — пара развітання са школай, для другіх — самы жаданы, вясёлы і радасны час — канікулы. Няхай збываюцца мары ўсіх!

Аліна  ЛАПІЧ.

4 thoughts on “Начальник РКЦ №3 в г. Ляховичи отделения ОАО «Белагропромбанк» вручила первоклассникам футбольные мячи

  • 06/06/2013 в 09:29
    Permalink

    А вы заметили, что все подарки почему-то вручаются сельским детям. Хотя в некоторых деревнях люди намного лучше и комфортнее живут, чем порой в городе.

  • 07/06/2013 в 07:55
    Permalink

    Игорь сказаў:
    06/06/2013 у 09:29
    А вы заметили, что все подарки почему-то вручаются сельским детям. Хотя в некоторых деревнях люди намного лучше и комфортнее живут, чем порой в городе.

    Нет, не заметили

  • 07/06/2013 в 16:43
    Permalink

    Ошибочка вышла!?! Подарки вручили первоклассникам Даревской СШ. Я это точно знаю, так как присутствую на фото со своей доченькой- первоклашкой. А за подарки огромное спасибо! Детям было очень приятно.
    А комфорт жизни зависит отнюдь не от места жительства……

  • 07/06/2013 в 16:59
    Permalink

    Это не ошибка, т.к. «Як расказала Ірына Жыховіч, сёлета за час акцыі футбольныя мячы атрымаюць 112 маленькіх жыхароў раёна». Хорошая традиция. Пусть дети получают подарки и хорошее настроение, ведут здоровый образ жизни. А мы, родители, будем гордиться ими.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *