Чысты кастрычнік у Ляхавічах: далучайцеся!

Кастрычнік нечакана прынёс цяпло – восеньскае нясмелае, але, тым не менш, пяшчотнае і настраёвае. Настрой сапраўды прыўзняты, светлы, хочацца зрабіць што-небудзь добрае і карыснае.

Сёння ў краіне праходзіць акцыя “Чысты лес”, ініцыяваная Міністэрствам лясной гаспадаркі. Да ўдзелу ў ёй запрасілі ўсіх, каму неабыякавы стан наваколля. Падчас гэтага працоўнага дэсанта чысцейшымі павінны стаць не толькі лясы, але і тэрыторыі вакол населеных пунктаў.

Дарэчы, для навядзення чысціні і парадку зусім не абавязкова рэгістравацца ў якасці ўдзельніка акцыі. Можна, напрыклад, проста выйсці з граблямі і венікам у двор шматкватэрніка, каб дапамагчы навесці парадак камунальнікам. Або яшчэ раз падкасіць вакол свайго дома, навесці парадак на вытворчых і замацаваных тэрыторыях. Ды і наогул, ці мала карысных спраў мы можам зрабіць разам? Няхай наш кастрычнік будзе чыстым!

2 thoughts on “Чысты кастрычнік у Ляхавічах: далучайцеся!

  • 12/10/2014 в 18:42
    Permalink

    Может хоть теперь уберут люди бардак,который сделалали сами возле хозпостроек по улице Орловского в Ляховичах. Мало того, што не пройти из-за кур, индюшек, другой птицы, когда ведёшь ребёнка в детский сад, так ещё и мусор везде разбросан.

  • 23/10/2014 в 19:57
    Permalink

    Очень много говорим и пишем о чистоте и порядке на улицах города, а что на самом деле для этого делаем — большой вопрос! Пишу об этом, так как у меня имеется вопрос о том, куда можно вынести бытовой мусор в то время, когда нет мусоровоза. Иногда я не имею возможности вынести мусор в мусоровоз, в связи с нахождением на работе. Больше мусор вынести некому. Что делать в такой ситуации? Многие жители района выносят мусор в контейнеры возле кладбища. Можно ли так поступать? Если нет, то что делать? Подбрасывать мусор под балконы соседям, как делают другие?. Заранее благодарен за ответ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *