Новую спортивную площадку в Ляховичах оценили почитатели спорта

Не паспела на стадыёне “Колас” у райцэнтры з’явіцца новая комплексная спартыўная пляцоўка, яе адразу ж аблюбавалі дарослыя і юныя прыхільнікі здаровага ладу жыцця і аматары спорту.

Пляцоўка ўніверсальная. Летам, восенню і вясной яна можа выкарыстоўвацца як футбольная ці валейбольная. А як толькі падмарозіць, менавіта тут будзе заліты каток, на якім можна не толькі праехацца на каньках, але і гуляць у хакей. Да таго ж – і гэта, напэўна, асноўнае – тут будуць праводзіцца заняткі па фізкультуры для вучняў СШ № 2, выхаванцаў дзіцяча-юнацкай спартыўнай школы, навучэнцаў Ляхавіцкага дзяржаўнага аграрнага каледжа.

Як адзначыў начальнік аддзела адукацыі, спорту і турызму райвыканкама Леанід Калбаса, на ўзвядзенне гэтага спартыўнага аб’екта з раённага бюджэту выдаткавана 670 мільёнаў рублёў. Зараз вядуцца работы па добраўпарадкаванні тэрыторыі вакол комплекснай спартыўнай пляцоўкі.

Галіна КАНЬКО.

Фота Сяргея ВАРАНОВІЧА.

4 thoughts on “Новую спортивную площадку в Ляховичах оценили почитатели спорта

  • 30/10/2013 в 01:54
    Permalink

    Столько делается для города! Но только люди это воспринимают не как благо, а как должное, общественное, которое не всегда берегут и сохраняют. Обидно за побитые фонари. А в райцентре так красиво и уютно стало, а по вечерам как в столичном городе!

  • 30/10/2013 в 22:46
    Permalink

    Такие новости радуют и обнадёживают, что молодёжь будет при деле. Площадка действительно хорошая и в разгар каникул уже привлекает школьников.

  • 04/11/2013 в 14:58
    Permalink

    Горожанин,а как иначе это воспринимать?! Мне к примеру 28 лет, за последние лет 8, в нашем городе практически не чего не изменилось!!! Это благо, что наш город выбрали для проведения областных дожинок, благодаря им наш город изменился в лучшую сторону!!!! На счет побитых фонарей,так это упущения общественного воспитания молодежи…

  • 30/04/2014 в 12:10
    Permalink

    Очень горжусь своей исторической Родиной! Посмотрели бы вы, уважаемые, что «делается» в таких же периферийных городах России, про «самасцiйную» украину даже говорить не хочется!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *